Sipariş bilgisi

Karakalem çalışmaları çizilmesini istediğiniz fotoğraftan, gerçek resme en yakın benzerlikte çizilmektedir. Aşağıdaki resimlerden örnek benzerlikleri görebilirsiniz

Karakalem çalışmalarında hiç bir ayrıntı ve detayı atlamadan gerçek fotoğraf en yakın benzerlikte çiziyoruz. Bu yüzden, portresini yaptırmak istediğiniz fotoğrafların mümkün olduğunca net ve çözünürlüğü yüksek kalitede olması çok önemlidir. Özellikle portre çizimlerinde başta gözler olmak üzere yüz hatlarının belirgin olması gereklidir. Bütün ayrıntıları ve detayları görülebilen fotoğrafların çizimleri de aynı kalite ve benzerlikte olmaktadır.

Karakalem portresini yaptırmak istediğiniz fotoğrafı e-posta ya da anlık ileti (MSN, Windows Live Messenger) yoluyla gönderebilirsiniz.

Karakalem portre şiparişlerinizde yetişmesi gereken özel bir gün ya da tarih varsa; fotoğrafınızı bu tarihten en az bir hafta önce göndermelisiniz. Karakalem çalışmasını yaptırmak istediğiniz fotoğrafı gönderdikten sonra kalitesi ve çizim detayları hakkında size bilgi verilecektir. Yapılmasını istediğiniz farklı bir çalışma, ilave çizimler, iki ayrı fotoğrafı bir araya getirerek çizilmesi gibi işler varsa, karar verildikten sonra sipariş işleme alınır. Belirlenen ücretin yarısı kapora olarak peşin alınır. Karakalem portre çalışmasına başlandıktan sonra, dilerseniz, siparişinizin durumunu görebilmeniz için çizim aşamaları size mail olarak gönderilir.

Sık Sorulan Sorular

 • Çizim boyutları nelerdir?
  30x40cm, 35x50cm, 50x70cm, 70x100cm. İsteğe ve resmin uygunluğuna göre, değişik boyutlarda çizilebilir.
 • Siparişim ne kadar zamanda teslim edilir?
  Karakalem portre çalışmaları, ayrıntıya ve istenilen boyuta göre olmak üzere, minimum 3-4 iş günü içerisinde tamamlanır ve kargoya verilir. Kargonun size ulaşması, bir aksilik olmadığında genelde 1 iş günü sürmektedir.
 • Kargo ücreti alıcıya mı ait?
  Kargo ücreti alıcıya aittir.
 • Çizimlere çerçeve yapıyor musunuz?
  Evet. İsteğinize göre çerçeve çeşitlerimizden seçebilirsiniz.
 • Çizimlerde karakalemden başka bir malzeme kullanıyor musunuz?
  Karakalem dışında herhangi bir çizim kalemi kullanılmamaktadır.
 • Çizimlerinizde Adobe Photoshop gibi yardımcı bir program kullanıyor musunuz?
  Hayır. Herhangi bir yardımcı program, çizimin hiçbir evresinde kesinlikle kullanılmamaktadır.